Štěňátka / Puppies


  

ZAREZERVUJTE SI SVÉ ŠTĚŇÁTKO VČAS !!!
V případě zájmu o štěňátko z naší CHS nás neváhejte kontaktovat.

------------------------------------------------------------------- 

 
Momentálně nemáme k dispozici žádná štěňátka....
O našich plánech vás budeme rádi informovat telefonicky či emailem.


------------------------------------------------------------------- 

____________________________________________________________________________________________

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO ZÁJEMCE O ŠTĚŇÁTKO Z NAŠÍ CHS

Budoucí majitele našich štěňátek se snažíme pečlivě vybírat a jsme rádi, když nás navštíví ještě před jejich odběrem.
Rady a pomoc zvláště v začátcích jsou pro nás samozřejmostí, snažíme se být nápomocni 24 hodin denně.
Štěňátka (i s maminkou a celou naší psí rodinkou) je možno vidět a pomazlit se s nimi kolem 4. týdne od jejich narození.
Do termínu odběru nás můžete ještě libovolně po domluvě navštěvovat a seznamovat se se svým budoucím štěňátkem.


V případě zájmu o štěňátko z naší CHS nás můžete již teď kontaktovat a své štěňátko si včas rezervovat.
Uvítáme, když s námi majitelé zůstanou v kontaktu, rádi poradíme začátečníkům s výchovou a výcvikem,
nabízíme možnost ubytování pejska u nás např. v době dovolených....atd.
Pravidelně pořádáme vycviková setkání pro naše odchovy !!!
Dále nabízíme doživotní slevu v našem internetovém obchodě www.psicentrum.cz .

Často se ptáte jak probíhá samotná rezervace štěňátka:
Předběžné rezervace přijímáme ještě před narozením štěňátek zápisem do pořadníku, takže je důležité nám sdělit, zda máte zájem o pejska či fenku, barvu....
Také chceme o každém budoucím majiteli vědět více a to v jakém prostředí bude pejsek vyrůstat, jaké plány s pejskem má...atd., proto každého žádáme o krátký email, kde tyto informace sdělí, včetně kontaktů na sebe.
Po narození štěňátek vyrozumíme každého ze zájemců o štěňátko a v případě, že se to jejich vytoužené narodilo, tak potom závazná rezervace probíhá formou zálohy, tím budoucí majitel štěňátka
potrvrdí svůj zájem a už je štěňátko jen jeho, dále jej nenabízíme. Samotný výběr štěňátka většinou probíhá při první návštěvě u nás a to od 4. týden věku.

--------------------------------------------------------------------------

Zajišťujeme chovatelský servis = poradenství, pomoc a rady do začátku, pomoc při výcviku, přípravách na zkoušky, výstavy, případné předvedení na výstavách a zkouškách,  hlídání např. v době dovolených.

Budoucí majitel obdrží kupní smlouvu, průkaz původu, očkovací průkaz a písemné rady do začátku.


Štěňátka od nás odchází kolem 8. týdne věku řádně několikrát odčervena, min. jedenkrát očkována, očipována, důkladně prohlédnuta veterin. lékařem a odchází od nás v té nejlepší kondici. Krmíme výhradně kvalitními superpremiovými granulkami pro štěňátka. Vyrůstají doma v rodinném prostředí a jsou 24 hodin pod stálým dohledem, zahrnujeme je maximální péči a láskou, po 4. týdnu je zvykáme postupně i na pobyt venku ve venkovním výběhu, učíme je základním hygienickým návykům a správně socializujeme (děti,dospělí psi,různé zvuky-vysavač,sekačka...).

Labrador je rád když může žít se svou rodinou, je to pes společenský, rozhodně to není pes hlídací, jelikož miluje lidi (hlavně děti) a postrádá agresivitu vůči lidem i jiným zvířatům. Můžete jej chovat v malém bytě, musíte mu ovšem věnovat čas a chodit na delší  procházky alespoň dvakrát za den,  nebo jej můžete mít v domku se zahradou, ale spokojený bude jen tehdy, když ho budete mít rádi a budete mu na blízku. Labrador se velmi snadno cvičí, základy zvládnete sami doma i jako začátečníci.

Psa nebo fenku?
U Labradora není výrazný rozdíl v povaze mezi psem a fenkou, oba jsou přítulní a jsou rádi s lidmi, spíše záleží na výběru štěňátka, již u chovatele se pozná, které štěňátko bude klidnější a které bude mít více temperamentu. U fenky musíte počítat s háráním min. dvakrát do roka( v této době nesmíte s fenkou na zkoušky, výstavy...atd.) a s tím spojená možnost nechtěného nakrytí a popř. můžou některé fenky trpět i tzv. falešnou březostí,  což je velmi nepříjemné jak pro fenku tak i pro majitele. Pejsci jsou v tomto ohledu bez problémů a pokud mají zvládnutou základní poslušnost, tak ani nehrozí útěky za hárající fenkou. Co se týká výcviku jsou pejsci odolnější než fenky a netrpí hormonálními změnami v chování.  
Proto pokud někdo neplánuje pořídit si fenku na chov, doporučujeme jako společníka spíše pejska, z vlastní zkušenosti víme, že není pravdou to co si mnozí myslí a to je, že je fenka mazlivější, klidnější a přítulnější, známe spoustu pejsků co jsou mnohem přítulnější a klidnější než některé fenky.

Pokud si labradorského retrievera pořídíte jako psa loveckého, pracovního nebo jako společníka do rodiny, bude šťastný  jen pokud s ním budete trávit svůj volný čas a dáte mu najevo, že jej máte rádi, on vám svou lásku bude projevovat každou chvíli a každý den,  je to pes se zlatým srdcem, vždy dobře naladěn a připraven s vámi podniknout cokoliv... je svému pánovi tím nejoddanějším společníkem do konce života.
Zde si můžete přečíst, na co se připravit s příchodem nového člena rodiny: "Manuál na štěně"
 

Hodně šťastných chvil s Vaším štěňátkem přejí Brablíkovi

kontakt:

Alexandra a Petr Brablíkovi
tel: 739 432 768, 728 644 977, 736 607 667
email:
royalglade@seznam.cz


Tento článek stojí za přečtení - CHOV psů s PP je náročný koníček...

Koupit psa s PP nebo bez PP ?